2012. szept. 9. 11:44
1/2 anonim válasza:
(1 - i)*(1 - i) = 1*(1 - i) - i*(1 - i) = 1 - i - i - i*(-i) = 1 - 2*i - 1 = -2*i.
Ennek a konjugáltja 2*i.
"Konnyugált alakról" meg még az életbe nem hallottam.
2/2 anonim válasza:
1-2i+i^2 --> i^2=-1 --> marad: -2i --> konjugálva: 2i
Szóval csak megerősíteni tudom az előző válaszolót.