Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szorzattá lehet ezt alakítani?

Szorzattá lehet ezt alakítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van egy ilyen polinómom: -4x^2-2x+1, szorzattá lehet ezt alakítani a következő alakba: (ax+b)(cx+d)?


2012. szept. 9. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel a trükkel át lehet alakítani:

[link]

2012. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

basszus de amatőr vagyok :$

köszi szépen a segítséget ott szurtal el, h a végén a -2-vel való szorzásnál csak az x-et szoroztam a törtet nem, és akkor a /4 miatt nem volt jó.

Köszönöm szépen a segítséget és azt, hogy így levezetted nekem külön köszönöm :DD jófej vagy ;)

2012. szept. 9. 15:40
 3/5 A kérdező kommentje:
mármint a -4el való szorzás után.. -.- még bele kell rázódjak, h suli van xd
2012. szept. 9. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Én is elnéztem azon a környéken, csak én folyamatosan ellenőrzöm magam GeoGebrában, és könnyű javítani mielőtt be'copy'zom innen a válaszba.

[link]

2012. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet nekem is át kellene térnem az ilyen feladatokkal számítógépre, mert a feladat folytatásában is tévedtem 2szer, (generátor függvény alkalmazásához kellett a szorzattá alakítás).

Nem is tudtam, h geogebrával ilyeneket is lehet számoltatni :O, minden hozzászólásodból tanulok :DD én azt a progit csak ábra rajzolásra használtam eddig.

2012. szept. 9. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!