Egy tálon meggyes, lekváros, túrós bukta illatozik. Legkevesebb 6-ot kell ki venni ahhoz ,hogy biztosan legyen köztük meggyes. Legkevesebb 7-et kell kivenni ahhoz ,hogy biztosan legyen benne lekváros, és 8-at hogy legyen köztük túrós. Hány darab bukta van a tálon??


Előre is köszi a segítséget a rossz indulatú válaszokat pedig hanyagolnám!



2012. szept. 9. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól számolok akkor Megyesből van 4 lekvárosból 3 és Túrósból pedig 2

és miért mert

Ha Meggyeset akarok enni akkor kihúzom a 2 l-t aztán a 2 t-at és 6.ra pedig Meggyes lesz!

Ha LEkvárosat akarok enni akkor ha kihúzom a 2túrósat és kihúzom a 4 lekvárost akkor 7.re biztos hogy lekváros lesz

Ha pedig Túrósat akarok enni és pehem van és kihúzom a 4M-et és a 3L-t akkor a 8. tuti Túrós lesz

Tehát:

M:4

L:3

T:2

összesen:9

Remélem érted és segítettem

16/F

Ha kell még segítség bármikor küldhetsz nekem üzenetet! :D

2012. szept. 9. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem garantálom, hogy jó, de szerintem így lesz:

m=meggyes ; l=lekváros t=túrós

6-ot kell venni ahhoz, hogy biztos legyen benne m. Ezért az összes NEM m-et kihúzod ami 5 darab

5= l+t

7-et kell venni, hogy biztosan legyen benne lekváros. Ugyanaz. A hétben tuti van egy l ezért:

6=m+t

Az utolsóból következtetve 7= m+l


Van 3 egyenlőséged

5=l+t

6=m+t

7=m+l


Az utolsó kettőnél látod, hogy mindkettőnél van m, de a második tag különbözik. Az l eggyel több,mint a t. És nézd most az első egyenletet, ott az eredmény páratlan így 3l+2t és 4m


Remélem érted :)

2012. szept. 9. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

M: meggyes, L: lekváros, T: túrós:


L+T=5 (mert akkor a 6. húzás tuti meggyes)

M+T=6

M+L=7


Első kettőből:

M-L=1


ezt a 3-hoz adva:

2M=8, azaz M=4


Tehát 4 meggyes, 3 lekváros, 2 túrós


4+3+2 = 9 bukta figyel a tálon.


ui.: rosszindulatú 1 szó.

2012. szept. 10. 11:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 10. 21:41