Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem igazán megy a fizika ....

Nem igazán megy a fizika . Tudnátok ebben segíteni nekem? Egy meglazult tetőcserép 15m magasról esett le. Mekkora volt a földet éréskor a cserép sebessége?

Figyelt kérdés

- a mechanikai energia megmaradásához tartozik a feladat

hálás lennék ha le tudnátok nekem vezetni :)


10.osztályos lány :)


2012. szept. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor a cserép a tetőn van, akkor csak helyzeti energiája van. Ez jelen esetben Eh = m*g*h, ahol m a cserép tömege, h a magassága a talajhoz képest és g a nehézségi gyorsulás. Amikor a talajra ér, akkor helyzeti energiája már nem marad, mivel h = 0, a mozgási energiája viszont Em = m*v^2/2, ahol v a sebessége közvetlenül a földet érés előtt.


Mivel mechanikai energia megmaradásnál kaptad a feladatot, ezért a közegellenállástól el kell tekinteni. Tehát a kezdeti energia ugyanakkora, mint a végső, azaz

Eh = Em,

m*g*h = m*v^2/2, a tömeg nem lehet 0, így oszthatunk vele

g*h = v^2, g*h nem lehet negatív, mert akkor felfelé esett volna, így gyököt vonhatunk

v = gyök(g*h) kb. gyök(10 m/s^2 * 15 m) = gyök(150) m/s kb. 12 m/s.

2012. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most már világos a többi feladat is :)

Nagyon szépen köszönöm !

2012. szept. 10. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyök KÉTgéhá...
2012. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott a pont a második válaszolónál, egy 2-es szorzót tényleg lehagytam közvetlenül a végeredmény előtt.


Bocsánatot kérek!


Szóval a sebesség v = gyök(2*g*h)

2012. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!