Matek házihoz kéne segítség? (többi lent)


Szóval nem vagyok jó matekból, pláne nyár után nem..

tehát a feladat:

Két természetes szám összege 17 864.A nagyobbik 0-ra végződik.Ha ezt a nullát elhagyjuk a kisebbik számot kapjuk. Melyik ez a két szám?


2012. szept. 10. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a nullát elhagyjuk és a kisebbik számot kapjuk, az azt jelenti, hogy a nagyobbik szám 10-szer nagyobb, mint a kisebb. Tehát x+10*x=17864

11*x=17864

Innen x=17864/11=1624

Tehát a kisebbik szám 1624, a nagyobbik 16240

2012. szept. 10. 17:40
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!! :)
2012. szept. 10. 17:45
 3/9 A kérdező kommentje:

van még egy... de itt nagyjából felfogtam..

:Egy kétjegyű számban a tízesek száma 3-al nagyobb az egyesek számánál. A szám nagyobb 29-nél, de nagyobb 51-nél.

Melyik ez a szám?

----ide több szám is jó, nem csak egy nem?? De itt csak 1-et kérdez:/

2012. szept. 10. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Legyen ez a kétjegyű szám ab (föléjük egy vonalat húzunk)

37<ab<51

ab=10*a+b

és a=b+3

Behelyettesítve, 10*(b+3)+b=30+11*b

Ha b=0, akkor ab=30, de ez nem jó, mert ab nagyobb, mint 37

Ha b=1, akkor ab=30+11=41

Ha b=2, akkor ab=30+22=52, ez nagyobb mint 51, tehát ez sem jó.

Marad, hogy a=4, b=1.

2012. szept. 10. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát, csak ez az egyetlen megoldás létezik. b csak 1 lehet és a 4.
2012. szept. 10. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és elnézete, én 37-et írtam, a 29 helyett. De egyéb nem változik. Az eredmény ugyanaz.
2012. szept. 10. 18:19
 7/9 A kérdező kommentje:
de a 30 nagyobb mint 29
2012. szept. 10. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van.

Tehát két megoldás van, egyik a=4, b=1

és a=3, b=0

2012. szept. 10. 19:05
 9/9 A kérdező kommentje:
köszii!!
2012. szept. 10. 19:06