Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél ezekben a rövidke...

Segítenél ezekben a rövidke FIZIKA 9. osztályos feladatokban?

Figyelt kérdés

1.Egyenletesen mozgó két test közül az egyik hosszabb idő alatt hosszabb utat tett meg,mint a másik.Lehetett-e egyenlő a két test sebessége?Ha igen,mi a feltétele?


2.Egy jó labdarúgó játékos az egész mérkőzés alatt kb. 10 km fut.Mire jellemző az a mennyiség:a játékos által megtett útra vagy a játékos elmozdulásának nagyságára?


3.Egy autó 70 km/h sebességgel halad.Mit tudunk meg az autó mozgásáról?

Azt,hogy egyenletes,nem? :/


2012. szept. 10. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Természetesen, mivel egyenletesmozgó test esetén az összefüggés sebesség, idő és út közt: v = s/t. Ha v egyenlő, akkor ez azt jelenti, hogy t1/s1 = t2/s2. Szóba öntve, az egyenlő sebesség feltétele a megtett út hosszának és az erre fordított időnek a hanyadásonak mindkét esetben való megegyezése.


2. Útra. Az elmozdulás "abszolút", tehát a kezdőpont és a végpont egyenes összekötése, ha pl. köröket futsz és ugyanott állsz meg, ahol kezded, akkor nincs elmozdulás. Az út viszont az a görbe, amin végigmentél ez alatt.


3. Egyenletes, ezt igazából nem feltétlenül, hisz a mondat csak annyit mond, hogy "most", ha előtte 69-vel, utána meg 71-vel, akkor nem lenne egyenletes. Ez a kérdés eléggé pontatlan. Én azt mondanám, hogy azt hogy egy óra alatt 70km-t tesz meg, de simán lehet, hogy a tanár arra gondolt, amit te mondasz.

2012. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Javítás 1-eshez: Nem tudom miért cseréltem meg t/s-re, (persze teljesen mindegy melyik van fenn vagy lent), de azért s1/t1 = s2/t2 szebb.
2012. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Basszus irigyellek hogy okos vagy,és köszi :))
2012. szept. 10. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!