Függvény összeadás? Nem házi, csak nem értem.


f2+f4 függvények összeadása.

f2:x-->2x

f4:x-->1/x


f2+f4-->2x+(1/x)=(2xnégyzet+1)/x


A zárójelek eredetileg nincsenek benne, csak valahogy próbáltam érzékeltetni, hogy a tört jel mire vonatkozik.

Na azt nem értem, hogy miért kell az egyenlőség jel után négyzetre emelni x-et. Valaki magyarázza el legyen szíves.

Előre is köszönöm.


2012. szept. 11. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozod.


Az egyik szám 2x ami úgy is írható, hogy 2x/1

A másik 1/x


A két nevező: 1 és x, a közös nevező x lesz.

Az elsőt bővíteni kell

2x/1=2*x^2/x


Így már össze lehet adni:

2*x^2/x+1/x=(2*x^2+1)/x

2012. szept. 11. 12:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Heuréka! Megvilágosodtam, nagyon szépen köszönöm:)
2012. szept. 11. 13:12