Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sorolj fel olyan tényeket,...

Sorolj fel olyan tényeket, amelyek az anyag részecskéinek a mozgását igazolják?

Figyelt kérdés
Pontosan valaki eltudná modnani?
2012. szept. 11. 13:59
 1/6 anonim válasza:
100%

Pl.:A szilárd test részecskéi között vonzóerő van. Ezt bizonyítja az is, hogy a frissen reszelt és erősen összenyomott ólomfelületek összetapadnak.

A kilöttyent folyadék cseppeket alkot.

A víz felületéről nehezebb leemelni az üveglapot, mint megtartani a levegőben. Ennek az az oka, hogy a víz és az üveg részecskéi között is vonzás van.

Nemcsak az azonos, hanem a különféle anyagok részecskéi között is van vonzás. Ezért marad vizes például az üvegpohár, amelyből kiöntötték a vizet.

A Brown-mozgás a gázokban és folyadékokban lebegő (szuszpendált) részecskék szüntelenül zajló, véletlenszerű mozgása, amelyet Robert Brown angol botanikus fedezett fel vízben elkevert virágporszemcsék vizsgálata során.

Einstein magyarázata szerint a jelenség azért következik be, mert az oldószer molekulái megfigyelhetetlen, de állandó hőmozgásuk következtében a szuszpendált részecskéket véletlenszerűen ide-oda lökdösik. A Brown-mozgás az anyag atomos szerkezetének bizonyítékául szolgált.


Ez pedig egy teljes anyag.

[link]

Remélem ez megfelel :)

2012. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszii TMimi :)
2012. szept. 11. 14:16
 3/6 Wévé válasza:
Nekem is erre kellene a válasz, de ez 7.-es.?:\
2012. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem hiszem,hogy Einstein csak 6.osztályig dolgozott volna ki fizikai tételeket :) De ari a kérdés!! :D
2012. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wévé válasza:

:D:D

Szerintem is nagy hülyeséget kérdeztem..De azért én is köszönöm.!(:

2012. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen 7-es.
2012. szept. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!