Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a kötelező örökváltság?...

Mi a kötelező örökváltság? Nem értem.

Figyelt kérdés

Több helyen elolvastam, hogy mit írnak és alapvetően kétféle megfogalmazást találtam (hol így, hol úgy). Itt vannak:


1: A jobbágy egy törvényben előírt összeg (!) kifizetésével megszerezhette a használatában levő földek tulajdonjogát és megválthatta az úrbéri terheket.


2: A jobbágyot kötelező felszabadítani, s a földesúr kieső jövedelmét az állam fogja kárpótolni.


Na most nekem úgy tűnik, hogy az elsőben a kötelező, és az önkéntes örökváltság között a kifizetendő összeg a különbség (tövényben meghatározott, vagy egyezkednek), míg a másiknál az, hogy kötelező felszabadítani...


És akkor arról is különbözőeket találtam, hogy mi az önkéntes örökváltság...


Valaki elmagyarázná nekem, hogy akkor most ténylegesen mi is van?



2012. szept. 11. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt az "önkéntes" meg a kötelező -
2015. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az önkéntesben a jobbágy kiválthatta magát (ami elég nagy összeg volt, ezért inkább egy-egy mezőváros közösen váltotta meg magát), a kötelező örökváltság keretében pedig a jobbágyok fel lettek szabadítva (nem kellett térítést fizetniük) -
2015. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nevében benne van -
2015. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis az "önkéntes" nem volt köztelező -
2015. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csalonda válasza:
szerintem a kotelezőt kötelező volt fizetni a jobágy és a földesúr valami féle adó lehetett
2016. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!