Kétfajta alkoholból készítünk keveréket. Az elsőből 10litert, a másodikból 24litert véve,40%-osat kapunk. Ha az elsőből 18litert, a másodikból 7litert veszünk, a keverék 30%-os lesz. Hány %-os a 2keverék?

köszönöm szépen :)
2012. szept. 11. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

10x+24y=34*0.4

18x+7y=25*0.3


old meg az egyenletrendszert...


bár ez kémiailag nem lenne teljesen korrekt, mert a térfogat nem additív, de gondolom úgyse vegyész vagy.

2012. szept. 11. 18:59