Nekem a matekba kellene egy kis segítség! Hogyan kell ezt a feladatot megoldani és levezetni? Gyök alatt 28+15*gyök 3 + gyök alatt 28-16*gyök 3 A GYÖK 3 MINDKETTŐNÉL A GYÖKJEL ALATT VAN!

2012. szept. 13. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

15 helyett 16-ot akartál írni, igaz?


A=gyök(28+16gyök(3))+gyök(28-16gyök(3))


Négyzetre kell emelni, aztán gyököt vonni belőle, így nem változik az értéke, de négyzetreemelés után lehet rendezgetni.


A^2=28+16gyök(3)+2*gyök(28+16gyök(3))*gyök(28-16gyök(3))+28-15gyök(3)=56+2*gyök[(28+16gyök(3))*(28-16gyök(3)]


(28+16gyök(3))*(28-16gyök(3)=28*28-16*16*3=16


A^2=56+2*gyök(16)=56+2*4=64


Az eredeti ennek a gyöke.

Vagyis A=8.

2012. szept. 13. 16:30