Ezt a függvényt hogyan kell megoldani?


f(x)= "3gyök* alatt x-5"

Tehát akkor, az első az 1, 6?

Ezután a 2, 13?

És melyik az x és a y?


2012. szept. 13. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Erről van szó?:


f(x) = ³√(x – 5)


f(x) = y = ³√(x – 5)


Ha x = 1, akkor y = f(1) = ³√(1 – 5) = ³√(–4)


Induljunk ki abból, hogy a gyök alatt nem lehet negatív szám, vagyis:


x – 5 ≥ 0, ebből:


x ≥ 5


Ha x = 5, akkor y = f(5) = ³√(5 – 5) = ³√0 = 0


Ha x = 6, akkor y = f(6) = ³√(6 – 5) = ³√1 = 1


Ha x = 7, akkor y = f(7) = ³√(7 – 5) = ³√2 = 1,4142 …


Ha x = 8, akkor y = f(7) = ³√(8 – 5) = ³√3 = 1,7320 …


Ha x = 9, akkor y = f(8) = ³√(9 – 5) = ³√4 = 2

2012. szept. 13. 20:10