Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A következő halmazokra adjuk...

A következő halmazokra adjuk meg komplementert, B felül vonal (nem tudom mi), metszetet és egyesítést!?

Figyelt kérdés

a, A= {2;4;6;8} és B={1;3;4;6;7},ha U ={1;2;3;4;5;6;7;8;9;10}


b, A={a;b;c} és B ={ d;e;f} ,ha U= {a;b;c;d;e;f}



2012. szept. 13. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A "B felül vonal=Komplomentärmenge zu B" Sajnos csak németül ismerem ezt a kifejezést, mivel nem magyar iskolában tanultam.
2012. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Komplementär...elütöttem...:) Sorry...:)
2012. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bongolo ***** válasza:
100%

A felülvonás azt jelenti, hogy a halmaz komplementere az alaphalmazra nézve. Az alaphalmaz itt mindkét feladatnál az U jelű halmaz.


Itt nem tudok felülvonást írni, A* módon jelölöm inkább az A halmaz komplementerét, stb.


a) Egy X halmaz komplementerében az alaphalmaz (U) azon elemei vannak, amik nincsenek az eredeti X halmazban. Vagyis:

A* = {1;3;5;7;9;10}

B* = {2;5;8;9;10}

Metszet: amik közös elemek:

A∩B = {4;6}

unió: az elemek összessége (mindegyik csak egyszer)

A∪B = {1;2;3;4;6;7;8}


Vagy a komplementerek metszete illetve egyesítése kellett volna?


b) Remélem, ezt már meg tudod oldani az előző alapján.

2012. szept. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.Hát igazából tavaly sokszor jártam külön matek tanárhoz,de nem az erősségem,egyszerűen csak máshoz értek,mentségemre hogy másból jó vagyok..de ez viszont nagyon kifog rajtam,nem megy a többi feladat:/
2012. szept. 15. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!