Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy beszéljek kerek, összefüg...

Hogy beszéljek kerek, összefüggő mondatokban?

Figyelt kérdés

Általánosban szerencsémre megúsztam az órai feleléseket, és ha feleltem is, akkor is a bemagolt szöveget mondtam, de így azzal nem sokra megyek itt, a gimiben, főleg érettséginél lesznek majd gondjaim, ha addig sem fejlődök semmi. Szóval nem tudom, szeretném magam szépen kifejezni, de nem tudom, hogy csináljam. Szoktam olvasni, de úgy gondolom, ez kevés. Légyszi mondjatok ilyen jó ötleteket.

14/L


2012. szept. 14. 14:08
 1/1 ttiittaa ***** válasza:
100%

Kis dolgokkal kell kezdeni, pl fogsz egy képet, és próbálj meg beszélni róla kerek mondatokban (hány ember van rajta, hogy néznek ki, mit csinálnak éppen, hol és mikor készülhetett a kép, miből gondolod ezt, mi jut eszedbe róla, milyen hangulatot kelt benned, lennél-e a helyükben, stb...)


Először jó, ha pár mondatot el tud az ember mondani, egy kis gyakorlással simán fogsz tudni 2-3 percig beszélni róla :-)


Aztán ha az egyszerű képeken túljutottál, akkor jöhet a 2-3 képből álló történet elmesélése (nem tudom, a régi donaldkacsás rágóra illetve az abban található rajzos papír mond-e valamit, ha nem, sebaj...). Ha ügyes vagy, és nagy a fantáziád, akkor akár 3db egymástól teljesen független képből is össze tudsz rakni egy történetet.


Vagy, ha unod a képeket, próbálj meg olyan hétköznapi dolgokat, hogy mit csináltál tegnap/hol voltál a hétvégén/miről szólt a tegnap esti film/miről szólt az az újságcikk, amit utoljára olvastál... A lényeg, hogy HANGOSAN beszélj, mindegy, hogy van-e hallgatóságod (ha nagyon belejöttél, megkérhetsz vkit, hogy hallgasson meg - azt is érdemes gyakorolni hogy VALAKINEK kell beszélned...)


Ennyit magáról a "beszéltetésről", ezek idegen nyelven éppúgy használhatók, mint a saját anyanyelveden...


Aztán lehet próbálkozni célirányosan: ha valamilyen tantárgyból készülsz éppen, próbálj meg VÁZLATra alapozni... Ne írj magadnak egész szöveget, próbálj a vázlatpontok alapján összerakni spontán módon mondatokat. Méghozzá HANGOSAN (akár a tükör előtt, ha nem félsz a saját hangodtól, fel is veheted - ezt nem mindenki szereti...)


Nagyon nehéz "spontán"-ra kapcsolni annak, aki megszokta a "magolást", de ez egyáltalán nem lehetetlen; kitartás, és ne várj már az elején túl sokat magadtól!

2012. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!