Arra rájöttem, hogy három, meg kitaláltam valami érdekes módszert... de szerintem valahogy visszakéne vezetni másodfokúra. Szóval, hogy kell ezt megcsinálni? :D

2012. szept. 15. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a 3? XD Bár tény, hogy ha rendezed a kifejezést, (n^3+3n^2+3n-63=0) akkor látszik, hogy n=3 az egyik gyöke az egyenletnek. Gondolom az a kérdés, mennyi a másik két gyök. Nos ha n=3 gyök, akkor a gyöktényezős alakban egészen biztosan van (n-3) tényező. Oszd el polinomosztással az eredetit ezzel, és lám, kapsz egy másodfokú kifejezést, amiből kijön (vagy kijöhet, nem számoltam végig :D) a másik két gyök. Gondolom ezt értetted visszavezetésen.
2012. szept. 15. 16:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen érdekes módszert találtál ki? Szerintem így lehet megoldani például:

[link]

2012. szept. 15. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Na ezért mondtam, hogy nem számoltam ki :D
2012. szept. 15. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát csak egy valós gyöke van, a másik kettő komplex :)
2012. szept. 15. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébiránt a polinomosztás eredményeként n^3+3n^2+3n-63=(n-3)*(n^2+6n+21) adódik :) A másodfokú tag diszkriminánsa valóban negatív (6^2-4*1*21=-48), így nincs valós gyök, de komplex konjugált gyökpár adódik, hiszen n=-3+2*GYÖK3*i vagy n=-3-2*GYÖK3*i.
2012. szept. 15. 16:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja azt nem írtam, hogy sorozatról volt szó, ezért n eleme Z+-nak :). Bocsi, és köszi a segítséget. Közben kiderült, hogy a megoldások között nem csak a végeredmény van és jó az én módszerem is :O, ami az volt, hogy 63=n*(n^2+3n+3) csináltam egy prímtényezős felbontást a 63-ra és így megtudta, hogy az egyik tényezőnek minek kell lennie :D Onnantól meg már nyílvánvaló volt, hogy csak a 3 jó.
2012. szept. 15. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Így már más :D De lényeg, hogy sikerült XD
2012. szept. 15. 19:48