Hogy kell kiszámolni? (gyökös)


A megoldás le van írva a könyvben, csak a kiszámítás kéne.


^3√16

^3√54

^4√32

^4√48

3*^3√2



2012. szept. 16. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyökvonás azonosságait kell alkalmazni:

^n√(a)^k=a^(k/n) és ^n√(a*b)=(^n√a)*(^n√b)


^3√16=^3√(2^4)=az első azonosság alapján 2^(4/3), vagy úgy is lehet a második azonosság alapján:^3√(2*2^3)=(^3√2)*(^3√3^3)=2*^3√2, attól függően, hogy milyen alakban kéri a feladat. A többit is ugyanígy kell megcsinálni, de a többi esetben szorzattá tudod csak bontani a gyök alatti tagot, csak utána tudod az egyik tagot hatványként felírni (54=2*27=2*3^3).

2012. szept. 18. 23:13