Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudná fordítani ezt...

Valaki le tudná fordítani ezt az angol szöveget?

Figyelt kérdés

Why was Stonehenge built ?

"This is the most difficult question for archaeology to answer. Stonehenge does not appear to have any obvious practical purposes. It was not lived in and could not have been defended, so it is thought there must have been a spiritual reason why Neolithic and Bronze-Age people put so much effort into building it.


These people were farmers, their survival dependent on the success of their crops and animals, and for them winter would have been a time of fear – dark months when days grew shorter and colder and when food supplies grew low. There would have been a longing for the return of the light and warmth that meant crops would grow and animals would feed and thrive. Light meant life. This may be a reason why Stonehenge was built and aligned so carefully to mark not the longest day of the year but the shortest. This, the winter solstice, was the turning of the year, after which light and life would return to the world.


2012. szept. 18. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet piros kezezni, de szerintem fordítsd le magad.

A szöveg törzsét úgyis megérted, a többi szót meg kiszótárazod: én is ugyanígy csináltam, se apám, se anyám nem beszéli az angolt.

Ha más fordítja le neked, azt a tanár hidd el, látja a fordításodon.

Plusz ha szótárazod, akkor már lesz a szótárpörgetésben is gyakorlatod.

Vagy ha nagyon lusta vagy, akkor a szavakat (nem az egész szöveget, mert az úgy nem lesz jó) írd be egy webfordítóba.

Úgy nem haladsz semmit az angollal, ha más csinálja meg a házid. És az angol a világnyelv, szóval abba bele kell húzni.


Sok sikert!

2012. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek veled... amúgy úgy ahogy értek angolul, csak ebbe a szövegben volt két mondat amit nem tudok megérteni: 1.It was not lived in and could not have been defended, so it is thought there must have been a spiritual reason why Neolithic and Bronze-Age people put so much effort into building it.

2.This may be a reason why Stonehenge was built and aligned so carefully to mark not the longest day of the year but the shortest.

esetleg ezt, ha le tudnád fordítani, azt megköszönném, mert már próbáltam szótárral, webfordítóvál, tesómmal, de sehogy sem tudtam megérteni, mit akarnak azzal a mondattal mondani...amúgy ment a zöld kéz, mert megérdemled, most adtam nekem egy "pozitív töltetet"

2012. szept. 18. 18:52
 3/7 A kérdező kommentje:
*adtál
2012. szept. 18. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Erőltessétek még egy kicsit, menni fog az.
2012. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Nem volt belakott és rosszul volt védhető (a terület gondolom), emiatt feltételezik, hogy spirituális okuk volt a neolítikus és bronzkori embereknek, hogy ennyi erőfeszítést rááldozva megépítsék.

2. Ez lehet az ok, amiért a stonehenge-et úgy építették és tervezték meg pontosan, hogy ne a leghosszabb, hanem a legrövidebb napot mutassa.

2012. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen...
2012. szept. 19. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:

2.-nál inkább "...egy lehetséges magyarázata annak amiért..." helyesebb lenne, mert "a" van és nem "the"


tudom, apróság

2012. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!