Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valakiiii, aki olvasta az...

Valakiiii, aki olvasta az Apostolt?

Figyelt kérdés
Én is elolvastam, 2x is.. De most megakadtam Szilveszter jellemzésénél.. Egy oldalt kell írnunk róla minimum, és annyi mindent nem igen tudok.
2012. szept. 20. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam el.


Szilveszter életcélja:


Petőfi a főhős életébe beleszövi olykor saját sorsának egy-egy fordulatát, eszméivel pedig teljes mértékben azonosul. Szilveszter az általános boldogság korát nem az elnyomott néptömegek világméretű összecsapásától várja, hanem egyes kiemelkedő emberek, a „nagy lelkek” önfeláldozó harcától. A számneves túlzások a végső cél elérését a beláthatatlan jövő utópisztikus messzeségébe helyezik. Ha a szőlőszemet, a kicsiny gyümölcsöt sokszor százezer és „miljom” napsugár érleli, akkor a világ, a nagy gyümölcs megérése „belekerül évezredekbe vagy talán évmiljomokba”. Ezek a földet érlelő sugarak a „nagy lelkek”, de ilyenek ritkán teremnek, s „csak egy nap tart a sugár élete”. Szilveszter létének az a hit ad értelmet, hogy ő is egy ilyen sugár lehet. Átértékelődik tehát a korábbi népvezér szerep: a költő-apostolnak nem e népet kell vezetnie, hanem a nép helyett kell cselekednie, a néptömegek forradalmi tettét kénytelen magára vállalnia.



Szilveszter és az Isten:


Először a padlásszobába szól istenhez. Itt panaszkodik neki „Oh ég, Isten! Mi végre alkottál?… És miért adtál családot, ha azt nem táplálhatom?” Majd közvetlenül ezután, kissé ijedten és esdeklően szól hozzá. Végül börtönéből elszántan és megtörve átkozza a kegyetlen Istent.

2012. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!