Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 11-es matek? Kérnék egy "kis"...

11-es matek? Kérnék egy "kis" segítséget :D

Figyelt kérdés

Oldd meg a következő egyenletet a valós számok halmazán és a gyököket ábrázold az α paraméter függvényeként!

y^2 + 2y + cos^2 alfa = 0


Olyan egyenletet még nem oldottam, amiben van ilyen h cosinus. Valaki magyarázza el legyen szíves, hogy mi is a feladat menete! Nagyon szépen köszönöm!


2012. szept. 22. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ennyi a feladat? Két ismeretlen van benne, de csak egy egyenlet, így nehéz.
2012. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szalmási Bence válasza:

Figyelj írtad hogy az alfa az paraméter így azt állandónak vesszük a feladat szempontjából. Megoldod az egyenletet mivel y az ismeretlen. DE!!!!!!!!! A diszkrimináns vizsgálatát el ne felejtsd mivel jelenleg az változó.

Ha ezzel is megvagy kapsz két függvényt y1(alfa)=,

y2(alfa)=, amikben alfa a független változó és diszkrimináns vizsgálatakor kapott határokat figyelembe véve ábrázolod a két függvényt!

Remélem segítettem!


P.S. Egy kis segítség még cos(2*alfa)=2*[cos(alfa)^2]-1

2012. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A #2-es válaszoló leírta a megoldás menetét, én lerajzoltattam az eredményt:

[link]

Gondolom, a kettőből összejön.

2012. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Elnézést, a függvény beírásánál a négyzet jel lemaradt, így az ábra természetesen módosul.

Ha szükséges újra küldöm.

2012. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A feladat geogebrás animációját és megoldását kitettem ide:

[link]

2012. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az egyenletet hogyan oldom meg, utána szerintem az ábrázolás menne, csak a egyenlet megoldásban kérnék még segítséget!
2012. szept. 24. 18:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem láttam amit küldtél GeoGebra-ba hogy ott van az egyenlet is :D
2012. szept. 24. 18:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezer hála :DDDD
2012. szept. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!