Ytlosz kérdése:

Egy 50 méter széles futballpálya széléről a partjelző mekkora szögben látja a 735 cm szélességű kaput, ha az oldalvonalnak annak a pontján áll, ahonnan a kaput a legnagyobb szögben lehet látni?

A teljes folyamat kellene, hogy én is megértsem.

2012. szept. 22. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehez tudni kéne a hosszát is.Mert a legnagyobb szög a másik kapu szögletében van,ott ahol az alapvonal és az oldalvonal találkozik. Ahonnan a szögletet rúgják
2012. szept. 22. 17:25
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ennyi adatom van.

Arányt számoltam egy focipálya adataiból, így az 50 m széles pályához 99,8 méter hosszúság jött ki.

(Egy pálya 45-90 széles, illetve 90-120 méter hosszúságú lehet.)

Így nekem 49,9 méter lett a felezővonalig, a kapu távolabbi pontja pedig 50/2=25 és a kapu 3,75/2=1,87 azaz 26,9 kerekítve.

Tgalpha= b/a: 26,9/49,9=0,5390. Ezt visszaszámolva szögr 28,3 fok jött ki.

De koránt sem biztos, hogy jól számoltam!!!!


Ezért is kértem a segítséget!

2012. szept. 22. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem más a megoldás, mindjárt megy a rajz.


DeeDee

*******

2012. szept. 22. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt a rajz


[link]


Remélem elég ennyi, ha nem, jöhetnek a kérdések


DeeDee

2012. szept. 22. 19:20
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia DeeDee!


A partjelző távolsága az alapvonaltól: H=24.8 méter.

A partjelző 5,4 fokos szögben látja a kaput.

Sinusszal számoltam végig.


Remélem jól számoltam.


Légyszives megerősíteni!!!


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

2012. szept. 24. 13:10
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia DeeDee!


Átszámoltam még egyszer.


A partjelző 24,7 méterre van az alapvonaltól, és 8.5 fokos szögben látja a kaput.


Ellenőrizd már légy oly szíves!


Köszönöm még egyszer.

2012. szept. 24. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

"A partjelző 24,7 méterre van az alapvonaltól, és 8.5 fokos szögben látja a kaput."


Jól számoltál, ez a helyes válasz. :-)


DeeDee

*******

2012. szept. 25. 17:28