Matek házit nem tudom megoldani. Hogy kell?

Éva 17 évvel fiatalabb munkatársánál. Ha Éva kétszer annyi idős lenne mint most, akkor éppen 1 évvel lenne idősebb munkatársánál. Hány éves Éva és hány éves a munkatársa?

2012. szept. 27. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

éva életkora: x

kollégáé: x+17 (17 évvel idősebb mint éva)


tehát:

2*x=x+17+1 (+1 azért mert ha 2szer annyi idő lenne [2x] akkor 1 évvel lenne idősebb)

2*x=x+18 kivonunk x-et

x=18


éva 18 éves

2012. szept. 27. 17:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen Éva kora x. A munkatársáé pedig y.

Tudjuk, hogy x=y-17, azaz x+17=y.(Éva 17 évvel fiatalabb munkatársánál)

És hogy 2x=y+1, azaz 2x-1=y.(Ha Éva kétszer annyi idős lenne mint most, akkor éppen 1 évvel lenne idősebb munkatársánál.)

Ha x+17=y és 2x-1=y, akkor x+17=y=2x-1, azaz

x+17=2x-1

x+18=2x

18=x


Azaz Éva 18 éves. A munkatársa pedig 18+17=35.

2012. szept. 27. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:

É - Éva

M - munkatárs


Az első feltétel szerint

M - É = 17

A második feltételből

2É - M = 1

A két egyenletet összeadva

É = 18

=====

így az első egyenletből

M = 18 + 17

M = 35

======

2012. szept. 27. 22:33