Azt is leírnád, hogy hogyan számoltad ki?köszi!2012. szept. 29. 20:41
1/1 bongolo válasza:
A vas atomsúlya a periódusos rendszer szerint 55,8 g/mol.
x·55,8 g/mol = 18 mg = 18·10^(-3) g
x = 18·10^(-3)/55,8 mol
x = 0,32·10^(-3) mol
1 molban van 6·10^23 atom, ezért az atomok száma:
n = 0,32·10^(-3) · 6·10^23
n = ... szorozd össze.