Hogy lehetne megfogalmazni?

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom "legyőztem önmagamat" címmel (a témája az önuralom), de fogalmam sincs hogy lehetne megírni.

Ötletek?

(Természetesen nem azt kérem hogy írjatok fogalmazást, csak valami vázlatszerűt, hogy egyáltalán hogy lehetne)



2012. szept. 30. 15:48
 1/4 sweeney ***** válasza:

Első kérdésem, hogy hány éves vagy? (természetesen a fogalmazás szempontjából érdekelne)


A második, hogy milyen fogalmazást szeretnél írni vagy milyet kell írni

- saját történetedet meséled el vagy

- kitalált karakter történetét írod meg?


Önuralom és saját magunk legyőzése témában ugye vannak tipikusak, mint dohányzás, játékszenvedély, alkohol stb.

De ha saját történet kell, akkor nem biztos, hogy jó, mert nem tudom, hogy voltál-e pl. dohányos.


Szóval először szeretném tisztázni a kérdéseket, mert így elég nehéz válaszolnom.

2012. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok, és ha jól tudom kitalált karakter története kell
2012. szept. 30. 16:21
 3/4 sweeney ***** válasza:

12 éves? Azt hittem 20 körül vagy..

Akkor maradjunk az egyszerűbb témáknál.

Javasolnám, hogy válassz valamilyen függőséget (dohányzás, alkohol stb.)

A fogalmazásodban legyen

- karaktered jelleméről pár szó

- a függőség bemutatása egy bekezdésben

- miért volt csábító az a dolog és hogyan/miért szokott rá

- nagy vonalakban, hogy került egyre lejjebb azon a lejtőn

- mikor és miért döntötte el, hogy leszokik -> ezt kellene bőségesen kifejteni: vívódások, lelki állapot (persze, csak a te szinteden, nem kell tanulmányokat olvasni.)


Konklúzióként pedig, hogy miért jobb a függősége nélkül élni és hogyan hatott az életére a leszokás.

2012. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké köszi a tippeket, megpróbálok írni valamit
2012. szept. 30. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!