Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mutasd be Petőfi Sándor...

Mutasd be Petőfi Sándor életét 1848 március 15-től,1849 július 31-ig, csak verscímeket használva (? )

Figyelt kérdés
Pontosan 8 vers címét használd, mindegyikhez 1 vagy 2 mondat magyarázatot írj arra, hogy miért volt jelentős az adott vers Petőfi életében.

2012. szept. 30. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy kezdeném el, hogy kikeresném azokat a verseket, amelyek a két időszak között íródtak.


Itt találod a verseket 1848. végéig:

[link]


Közben találtam egy oldalt, ahol szerintem a 8 verset ki tudod keresni, minden vershez pedig tudsz írni valamit, ami rá jellemző.

[link]


Az első szerintem a Nemzeti dal lenne.

Ez a vers Petőfi költészetében határt jelöl, ez volt az a vers, mellyel a tettek mezejére lépett.

Petőfi egész életét áthatja a szabadság iránti vágyódása.


A 1. Nemzeti dal mellett a 2. Dicsőséges nagyurak is politikaformáló tényezővé vált.


Itt olvashatod, hogy ebben az időszakában írt versei a társadalom perifériájára szorult és a politikából kizárt ember vagdalkozásai:

Itt kiemelném a 3. Miért zárjátok el az útamat? c. versét.

Petőfi kora sem volt mentes az intrikáktól, a támadásoktól, az irodalmi világ is forrongott.


"Miért zárjátok el az útamat?

Bocsássatok!

Előre vonnak vágyaim, de én

Használni s nem ragyogni akarok."


A többit verscímet is megtalálod itt.

2012. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A többit verscímet is megtalálod itt:

[link]


Költészete a forradalom és a szabadságharc idején címszó alatt.

2012. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos választ :)
2012. okt. 3. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen. Remélem, ezen el tudsz indulni.

Üdv.

2012. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!