Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából milyen témából...

Fizikából milyen témából lehet jó kiselőadást csinálni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen olyan témákat tudnátok mondani, amelyek érdekesek és többféle módon lehet őket szemléltetni, hozzájuk kapcsolódó kísérleteket lehetne bemutatni hétköznapi eszközökkel.

Az lényegtelen, hogy fizikán belül melyik témakörhöz kapcsolódik, csak olyan legyen, amihez több minden látványos dolgot lehet csinálni, hogy a közönség lehetőleg ne aludjon el rajta.

Ha kérhetem, akkor olyan témakör legyen, amit középiskolai szinten is meg lehet érteni.

(Ha valaki esetleg tudna olyan témát, amelynek köze van a csillagászathoz, azt nagyra tudnám értékelni!)



2012. okt. 1. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Üveges József professzor kísérleteit felújították, és ha jól tudom, a sorozat a Duna tv.-ben szombat délutánonként ment, most az elmúlt szünidőben, fiatalok közreműködésével.

Öveges József a 60-as, 70-es években volt nagyon népszerű,játékos fizikai kísérletekkel vezette rá a gyerekeket a fizika tudományára, szeretetére.

Szerintem lehet róla a neten találni valamit.

Ezt az új műsort is .

2012. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az optika valamelyik részét választanám, ha a körülmények engedik.

Fénytörés témakörhöz animáció és kidolgozott feladat ( a VALÓDI kísérlet elmélyítéséhez!!):

[link]

Millió animáció minden témához:

[link]

2012. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 fhenrir ***** válasza:
Én az atomfegyverek fejlődéséről és működéséről, és a holdraszállásról is tartottam. Mindkettőt el lehet magyarázni remekül középiskolás szinten, ámbár kísérletet előbbihez nem ajánlok, utóbbihoz nem tudok mondani.
2012. okt. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!