Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik ennek a vulkánnak a részei?

Mik ennek a vulkánnak a részei?

Figyelt kérdés

kepfeltoltes.hu/view/121001/P3220005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Azért teszem fel ezt a kérdést,mert van számomra nlhány dolog,ami nem világos,illetve nem biztos.

A magmakamra

F kürtő (vagy magma?)

C: vulkáni hamu

B : láva

D kráter

E magma (kürtő?)


Egyrészt nem tudom,hoyg felcseréljem-e a magmát meg a kürtőt.

A másik,hogy választ kéne adnom egy olyan kérdésre,hogy milyen típusú ez a vulkán.Hát fogalmam sincs.Ehez kapcsolódna 2 olyan további kérdés,hogy milyen típusú kőzetelemezek mozgásához kapcsolódik,illetve ezek a ¸¸hegyek˝ (így van írva) milyen vulkáni kőzetből épülnek fel.Ha az első kérdésre tudnám a választ,talán menne a másik kettő,de tényleg nem tudom,hogy ez milyen vulkán lehet.Legalább ezt az egyet mondja meg valaki :(



#vulkán-részei-típusai
2012. okt. 1. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

az F nem lehet a törésvonal? az E a kürtő, és igazából az A-nak magmakamrának kellene lennie, de én a képen nem nagyon látok kamrát :) (lehet, hogy az a magma)


sajnos a többiben nem tudok segítni, de elméletileg a munkafüzetet a könyvhöz írták - nincs valami ábra, segítség benne?

nem tudom, ez használható-e:

[link]

[link]


:)

2012. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A; magmakamra

B; oldalcsatorna

C; vulkáni hamu

D; kráter

E; fő kürtő

2012. okt. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

F; magma

a magma és a láva ugyanaz az anyag, a lényeges különbség hogy a magma belül van a láva pedig már kint.

a kürtő az az üreg, amin a magma a felszínre jut, tulajdonképpen az vájja magának, tehát az a kihűlés után egy levegős tér lesz (kémény kürtő). ez a fajta vulkán a rétegvulkán, mivel látszik is hogy rétegesen rakódnak le az egymást követő kitörések anyagai.

az E lehet még vulkáni csatorna is.

a vulkánok elhelyezkedése követik a litoszféra lemezek határait. keletkezése pl lehet egy óceáni kőzetlemez alábukik a szárazföldi kőzetlemeznek, felgyűri, magmát kipréseli. kőzetileg pedig bazaltvulkánok (gránitból lesz)

asszem ennyi


[link]

2012. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!