Hogyan oldjuk meg a következő egyenletrendszert? (10. o. )


A: 3/x - 2y = 1

B: -2x + 3/y =3


A megoldás: x= (-3) és 3/2; y= (-1) és 1/2.

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. okt. 2. 16:08
 1/2 BKRS ***** válasza:

3/x - 2y = 1

-2x + 3/y =3


Brutalis helyettesitessel:

2y=3/x-1

y= (3/x-1)/2


-2x+ 6/(3/x -1) = 3

-2x + 6x/(3-x) = 3

2x^2 +3x-9=0

(2x - 3)(x+3) = 0

vagy x=3/2 es visszahelyettesitve y =1/2

vagy x= -3 es visszahelyettesitve y =-1

2012. okt. 2. 16:28
 2/2 anonim ***** válasza:

A-ból:

3/x = 2y + 1

x = 3 / (2y + 1)


Ezt behelyettesíted a B-be, az egészet megszorzod y*(2y + 1) -gyel, amiből egy sima másodfokú egyenletet kapsz y-ra.

2012. okt. 2. 16:31