Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ábrán látható 8 cm-es...

Az ábrán látható 8 cm-es négyzetből kivágták az ECFO 4 cm sugarú négyzetet, majd a keletkezett alakzatot körbeforgatták egyszer az AD él, majd utána a BC él egyenese körül. Mekkora a keletkezett testek térfogata és felszíne?

Figyelt kérdés

Bocsi a béna ábráért, ez volna az:

[link]


légy szíves segíts a feladatot megoldani!

Értelmezni se tudom, mit akarhat ez jelenteni. :(



2012. okt. 5. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Első nekifutásra azt javasolnám, hogy vágd ki az alakzatot kartonpapírból, és forgasd meg a két él körül. Szerintem rájössz, hogy tulajdonképpen hengerek térfogatát és felszínét kell kiszámítani a megoldáshoz. Ha kérdés van, írj.
2012. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagy koppanás volt! Köszönöm. Nem tudtam elképzelni miféle pergament lesz ebből ha össze vissza csavargatják és mi értelme, meg egyébként is.

Így már világos.

448pí, 320 pí a térfogatokra

336 pí és 224 pí a felszínekre kijött.

2012. okt. 5. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült segítenem. :-)
2012. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!