Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi áramkörös feladatban...

Az alábbi áramkörös feladatban mit ronthattam le? Nem tudok rájönni.

Figyelt kérdés

[link]


Itt a feladat, és más eredmény jön ki mint ami a megoldás lenne. (egyébként egyetemi villanytan jegyzet, nem tudom azokban szokott e hiba lenni), de már 10x megcsináltam és mindig ez jön ki.


köszi aki tudna segíteni



2012. okt. 5. 21:21
 1/8 bongolo ***** válasza:

Akárhogy nézem, jól számoltál :)

PG2 pedig 5,6 W (28V·0,2A)


(A jegyzet megoldásában a teljesítmény előjele se jó; generátornál az a pozitív teljesítmény, ha ellentétes az áram és a feszültség iránya. Bár az is lehet, hogy ezt valaki fordítva tanítja...)

2012. okt. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen, a másikra nekem is 5,6 jött ki.


Lenne még egy kérdésem. hogy ugye a két részáramkörben megkaptam a két U-t, mivel egy irányba néznek ezért összeadtam őket. De azt honnan tudom h ez az U az eredeti áramkörben merre fog folyni?


Erre van vmi általáno szabály, amit más szuperpknél is tudok használni ilyen eldöntésére.


köszi

2012. okt. 6. 08:14
 3/8 bongolo ***** válasza:

Nem értem pontosan a kérdést. Lehet, hogy azért, mert a feszültség nem folyik. Áramerősségre gondoltál?


Minden részáramkörben ki kell számolni minden áramköri elem esetére a feszültséget meg áramerősséget az irányukkal együtt, és mindenhol összegezni előjelhelyesen. Az lesz minden egyes ellenálláson, stb. a rajta átfolyó áram és a rajta eső feszültség az eredeti áramkörben, iránnyal együtt.


Nem kérdezted, de például egy ellenálláson disszipált teljesítményt is úgy lehet kiszámolni, hogy az összegzés UTÁN szorzod össze a feszültséget és áramerősséget. A részáramkörök teljesítményadataiból nem lehet teljesítményt összegezni, mert P=U²/R nem lineáris.

2012. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én az adott feladatra értettem ugye, hogy amikor a két részáramkörben kiszámoltam a 8-8 V-t, és ugy összeadtam őket.

De azt honnan tudom, hogy az eredeti áramkörben a generátoron átfolyó feszültség, az milyen irányú? Mert én azt a Ug1-et csak ugy randomra berajzoltam, pontosan honnét tudom h milyen irányú? (Mert ugye két generátor van, ezért nem biztos h termelő)

2012. okt. 6. 10:08
 5/8 A kérdező kommentje:

megint átfolyó feszültséget írtam, na szóval az az U milyen irányú, ami a teljesítmény kiszámításához kell.


Amugy vmiért én mindig ugy írom, h átfolyó feszültség, minta tanár azt mondta volna, de nem ez a lényeg :)

2012. okt. 6. 10:09
 6/8 bongolo ***** válasza:

A feszültség nem folyik, hanem esik, de ez végülis mindegy. :)


Az áramgenerátoron ugyanolyan irányú a feszültség, mint a mellette lévő ellenálláson, hisz a kettőnek ugyanazok a kapcsai (pontosabban 0 ellenállású vezetékkel vannak összekötve). Az ellenállás feszültségének az irányát pedig tudod az áramerősség irányából. Amikor a G2 helyére szakadást raksz, akkor az IG1 jó része (négyötöde) a 100Ω-os ellenálláson folyik keresztül felülről lefelé, tehát azon az ellenálláson a feszültség is felülről lefelé mutató nyíl lesz. Az ellenálláson ugyanis mindig pozitív a teljesítmény, nem tud áram folyni a feszültséggel ellentétes irányba.


Érted így?

2012. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ahham nagyjából. Akkor ez igaz minden áramkörre (amit superpvel oldunk meg)? Szóval ha egyik helyére szakadást teszünk, akkor az U lefelé folyik, de nem csak abban a részáramkörben?


De okés köszi, azért értem már:D

2012. okt. 6. 11:15
 8/8 bongolo ***** válasza:

Az U nem folyik :)


Ha van két pont, ami között van R eredő ellenállás, és közötte folyik I áram, akkor lesz a két pont között U=IR ellenállás ugyanolyan irányú nyíllal, mint amilyen az áramerősség iránya. Bármely két pont között.

2012. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!