Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » NÉMET fogalmazás! Kijavítaná...

NÉMET fogalmazás! Kijavítaná valaki?

Figyelt kérdés

Biztos tele van hibával, de próbáltam összehozni valamit.

A német tanárnak csak elvárásai vannak, de nem tanít semmit, úgyhogy nem a legjobb a nyelvtudásom...

Ezt a szituációt kellett leírni:

El kell mondani egy ismerősnek, hogy egy cégnél dolgozom. Nem lakom messze a munkahelyemtől. Villamossal megyek munkába. Nagyon meg vagyok elégedve, az üzemben ebédelek és jól is keresek.

És ugyanezt megkérdezni az ismerősömtől!

(100 szó)


És itt lenne amit írtam:

Ich arbeite bei ein Firma in Budapest. Ich lebe nicht so weit von der Firma. Ich fahre mit die Straßenbach. Die Straßenbahn ist gelb. Ich bin zufrieden mit die Kantine und die Zahlung ist gut doch. Wo arbeitest du?

Ich arbeite bei der Firma Mc Donald's. Ich lebe weit von der Firma delhalb fahre ich mit dem Bus. Das Bus ist blau. Ich mag die Mc Donald's weil kann ich den ganzen Tag essen und zahle ich nicht. Die Zahlung ist gut und ich bin zufrieden weil habe ich Zeit für mein Kinder. Mein Kinder oft kommen mir in die Mc Donald's und ich gebe ihm Hamburger und Cola.



2012. okt. 8. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ich arbeite bei einer Firma in Budapest. Ich wohne nicht so weit weg von der Firma. Ich fahre mit der Straßenbahn. Die Straßenbahn ist gelb. Ich bin zufrieden mit der Kantine und der Verdienst ist auch gut. Wo arbeitest du?

Ich arbeite bei der Firma Mc Donald's. Ich wohne weit weg von der Firma, delhalb fahre ich mit dem Bus. Der Bus ist blau. Ich mag die McDonald's weil ich den ganzen Tag essen kann, und zahle nicht dafür. Die Bezahlung ist gut, und ich bin zufrieden, weil ich viel Zeit für meine Kinder habe. Meine Kinder kommen oft in die McDonald's zu mir, und ich gebe ihnen Hamburger und Cola.

----------

Csak a helyesírási hibákat javítottam. Néhány mondatot lehetne "németesebben" fogalmazni. ...:)

2012. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Ich leb=Ich wohne, szerintem jobb, de mindegy, ezt meg magadtól írtad)

-Straßenbach=Straßenbahn gondolom (Straßenbach=utcai patak:D)

-mit DER Straßenbahn

-die Zahlung=das Gehalt(=fizetés)

-DER Bus

-weil ich den ganzen Tag essen kann, und ich nicht zahlen muss

-die Zahlung=das Gehalt

-weil ich für meine Kinder Zeit habe

-MeinE Kinder kommen oft zu mir in die McD. (ha die, ezt nem tudom), und ich gebe IHNEN Hamburger und Cola

2012. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja igen az Straßenbahn csak elírtam itt.

Köszönöm, ment a zöld! :)

2012. okt. 8. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

delhalb fahre ich mit dem Bus.

------

deshalb....

2012. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Die McDonald's Corporation ist ein US-amerikanischer Betreiber von weltweit vertretenen Schnellrestaurants.

---------

Ezek szerint a McDonald´s "die".

2012. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!