Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kezdjek hozzá? "A tanult...

Hogy kezdjek hozzá? "A tanult ember sosem unatkozik. "

Figyelt kérdés

"A tanult ember sosem unatkozik." - Jean Richter

Erről az idézetről kéne írnom kb. 10 mondatot. Ugye először el kell döntenem, hogy egyetértek-e vele vagy nem. Jó, mondjuk egyetértek. De, hogy miért értek egyet azt már nem tudom leírni. Vagyis inkább nem tudom elkezdeni. Adjatok már légyszi egy kis löketet, hogy el tudjak indulni valamilyen úton mert ez most sehogy sem megy nekem. :) Előre köszönöm!


2012. okt. 8. 22:07
 1/4 doryka1234 válasza:
5ös voltam magyarból, simaügy. Én írtam az érveléseket az osztálytársaimnak. Ha gondolod írok üziben.
2012. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doryka1234 válasza:

....Unatkozni. Mindeni ismeri ezt az állapotot. Amikor elfecsérelt időnket igyekeznénk hasznos dolgokkal megtölteni, de nem megy. És tudjuk, mit is tehetnénk, hisz ezernyi dolgunk lenne, de mégsem érezzük méltónak egyiket sem a helyzethez. Szerintem a tanult embernek nincs ilyen gondja. Ő már tudja, hogy a tudás öröm, és tudást tanulás útján szerezhetjük. És a tudás végtelen. Ezért a tanult embernek sosincs ideje unatkozni. Tudja mit kell tennie, az idő csak fogy. A tegnapot nem hozhatja vissza és él a pillanattal, kihasználja minden lehetőségét. Nem szalaszt el az életéből értékes pillanatokat. Mert ő tudja, milyen értékes.


Hát most gyorsba ezt sikerült.

2012. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj arról, hogy rengeteg olyan szórakozásmód van, amit a tanult ember élvezni tud.
2012. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Elsőnek: Köszönöm, hogy ilyen precízen, szinte megírtad helyettem. Igaz kb. azt a 10 mondatot magamtól próbáltam megírni de felhasználtam néhány ötletedet :)

Második: Neked is hála. A te ötletedből is tudtam meríteni :)

2012. okt. 9. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!