Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen jó érvelést irjak?

Milyen jó érvelést irjak?

Figyelt kérdés

az orvosmigrációról kell irni egy érvelő dolgozatot és én amellett döntöttem hogy az orvosaink maradjanak itthon

már a bevezetés megvan tárgyalásnak kellene vmi jó szöveg ezzel kapcsolatba légyszi segitsetek előre is köszii

16/L


2012. okt. 10. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az orvos jelöltek 6 évig tanulnak az egyetemen, ami sok pénzébe kerül az adófizetőknek, hiszen ez a képzés csak az állam által finanszírozott formában történik, tehát fizetős orvosképzés nincs.

Nekem is az a véleményem, bármennyire rossz is a helyzet a javadalmazásukat illetően, vagyis magyarul kevés a fizetésük a külföldön dolgozó orvosokhoz képest, azt az időt mindenképpen dolgozzák le, amíg tanultak itthon.

Egyébként is szerintem az a célravezetőbb megoldás, hogy a gyakorlatot is ott kellene megszerezni, ahol a képzésük folyt, nem egy idegen nyelvű környezetben, a mienktől eltérő kultúrában.

Idáig csak a pályakezdőkkel foglalkoztam, az idősebb korosztállyal nyilván más a helyzet.

Nekik már családjuk van, megélhetési problémáik lehetnek,gyakorlatuk is van, a magyar egészségügyet lehetetlenítik el, ha külföldre távoznak.

Az ő esetükben hallunk olyan megoldásokról, hogy hétvégéken, szabadságuk idején vállalnak csak munkát külföldön.

Nagyjából ennyi jutott eszembe.

2012. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!