Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy sorolod ezeket a szavakat...

Hogy sorolod ezeket a szavakat betűrendbe?

Figyelt kérdés
csíkos,ejt,ágyú,égő,anyu,
2012. okt. 10. 18:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
anyu, ágyú, csíkos, ejt, égő
2012. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ágyú

anyu

csíkos

égő

ejt


excel így tette sorba :)


amúgy a szótárakban is együtt szerepelnek a rövid- és hosszú magánhangzók, és mintha lenne is egy ilyen szabály, hogy nem számít az ékezet, a következő betű szerint soroljuk be.

2012. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ágyú, anyu, csíkos, égő, ejt
2012. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és elsőre én is úgy írtam volna, mint az első :) csak arra gondoltam, nem írta volna ki a kérdező a kérdést, ha tényleg ennyire egyszerű lett volna :)
2012. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem úgy hogy: csíkos,égő,ágyú,ejt,anyu?

mert ha azonos kezdőbetűs van benne a második betűket kell nézni?

2012. okt. 10. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:

mondd csak, tudod te az abc-t? mármint a csíkost hogyan tetted az anya elé...

de, igen, a másodikat nézed, pont emiatt kerül az ágyú az anyu elé és az égő az ejt elé, de ettől a többinek az első betűjét is figyelembe kell venned

2012. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ágyú,

anyu,

csíkos,

égő,

ejt.


A betűrendbe soroláskor a magánhangzók rövid és hosszú változatát jelölő betűk egyenértékűek (a-á, e-é). (AkH. 14. d))

2012. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem: anyu -> a'gyu' -> csikos -> ejt -> e'go''

Mivel itt minden betu mas!!! Mert az abc ugy van, hogy A, A', B, C, CS, D, DZ, DZS, E, E', ........

vagy nem igy van?

2012. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Ez szörnyű! De jó, hogy nem most vagyok gyerek! Most ez tényleg komoly? Az egy dolog, hogy a word meg az excel hogy teszi sorrendbe, de tényleg van rá szabály, hogy nem számít az ékezet? Mintha mindegy lenne, hogy sz*r vagy szár, ver vagy vér, ejt vagy éjt, és kilométer hosszan lehetne sorolni. 'Iszen két különböző hangzóról van szó minden esetben! Ki az a kretén, aki ilyen szabályt hoz?

Szegény magyar nyelv!!!

Amíg nem szüntetik be a magyar nyelvet, számomra a sorrend:

anyu - ágyú - csíkos - ejt - égő

(nem mindegy ám, hogy hülye agyú vagy hülye ágyú:)


:)

2012. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha két szó betűsora csak az azonos magánhangzók hosszúsága tekintetében különbözik, akkor a rövid magánhangzós szó kerül előbbre.

Nem olyan bonyolulutak ezek a szabályok :)

2012. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!