Hogyan kell ezt megoldani? (egyenlet, egyenlőtlenség)


Elfogyott a zsebpénzem 40%-a és még 100 Ft, így az eredeti pénzem egyharmad része maradt meg. Mennyi volt a zsebpénzem?


Előre is köszi:)



2012. okt. 10. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

0,4*x-100 = x/3

Szivcsi.

2012. okt. 10. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Upsz, elrontottam:)


0,6*x-100 = x/3

2012. okt. 10. 22:17
 3/5 A kérdező kommentje:

és esetleg le tudnád nekem vezetni, hogy ez hogy fog kijönni://

amúgy köszi:D

2012. okt. 11. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nevezzük a kezdeti pénzem iksznek. Ekkor ha elfogy 40 százaléka akkor megmarad 60%. Ott tartunk hogy x*0,6. Elfogy még száz azaz 100 forint. (x*0,6)-100. Ez megegyezik azzal, hogyha a pénzem harmada marad meg. (x*0,6)-100 = x * 1/3 = x/3


Így az egyenlet a műveleti sorrend figyelembevételével:

x*0,6-100 = x/3

2012. okt. 11. 17:36
 5/5 A kérdező kommentje:
ja megvan. KÖSZIII:DDD
2012. okt. 11. 17:38