Le tudná valaki vezetni, hogy ezt a feladatot hogy kell megoldani?

[link]

2012. okt. 14. 16:51
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az ideális árammérő ellenállása 0, tehát olyan, mintha rövidre zárnánk az A és B pont között. Ezért a bal és a jobb oldali áramkört a másiktól függetlenül lehet számolni.

A bal oldal miatt átfolyó áramerősség:

I1 = U1/R1

A jobb oldal:

I2 = U2/R1

A teljes áramerősség:

I = I1+I2

Ezt számold ki.

2012. okt. 14. 18:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. okt. 14. 19:18