Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogy számoljam ki? Logarit...

Ezt hogy számoljam ki? Logaritmus. Log (kicsi 9es) (nagy 3as).

Figyelt kérdés
Tehát gondolom 9es alapú logaritmus 3. Az megy, hogy ha pl. 2es alapú logaritmus 4, az 2. De amikor a lenti szám nagyobb, esetleg tizedes tört van, azt már nem értem. Elmagyarázná valaki?

2012. okt. 17. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

gyök(9) = 9^1/2 = 3

Tehát log_9 3 = 1/2

2012. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem. Mi az a 1/2? Hogy jön ki?
2012. okt. 17. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Rájöttem, hogy a három az gyök kilenc. A gyökvonás a reciprokra való emelést jelenti, tehát "második" gyök alatt kilenc az egyenlő kilenc az "egykettediken" (ezt jelöli az 1/2).


Vminek a logaritmusa az a szám, amire ha az alapot emelem, visszakapom a számot. Az előbb okoskodtuk ki, hogy ha a kilencet egykettedikre emelem, akkor visszakapom a hármat tehát a keresett érték az egyketted.

2012. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a" alapú logaritmus "b" jelenti azt a hatványkitevőt, amelyre "a"-t emelve "b"-t kapunk.

tehát log_a b azt az "x" számot jelenti, amelyre "a"-t emelve "b"-t kapunk

Log_9 3 = 1/2, mert: 9 az egykettediken az 3

kilenc az egykettediken az négyzetgyök kilenc (törtszám a hatványkitevőben)

valaki nézze át, akinek friss még az agya, én így csütörtök délután már agyhalott vagyok :D

2012. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
log_9 3 azt a kitevőt jelenti, amire 9-et emelve 3-at kapod meg. Az 1/2 a négyzetgyökvonást jelenti. Így a keresett érték 1/2, mert 9nek a gyöke 3.
2012. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit még az előzőhöz, és válaszolva a problémádra: ha a lenti szám nagyobb, akkor is hatványkitevőt keresel, de ez nem lesz egész szám! Ekkor 1-től kisebb számot kell keresned.
2012. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!