Egy paralelogramma kerülete 48 cm, magasságainak arány 5:7. Mekorrák az oldalak?


2012. okt. 20. 20:52
 1/10 anonim válasza:

magasságainak aránya??? a paralelogrammának egy magassága van.

Ha az oldalainak az arányára gondoltál akkor:

5+7=12


48/2*12=2 (azért *2, mivel a kerületbe kétszer van benne az a és b oldal hossza is)


egy egység=2 centi

5*2=10cm

7*2=14cm


Ellenőrzés:

K=2a+2b

48=2*10+2*14

48=20+28

48=48

2012. okt. 20. 21:41
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,arra gondoltam így már világos!Köszönöm szépen!
2012. okt. 20. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az első válasz nem jó!

A paralelogrammának VAN két magassága. Az eredeti kiírásod eredményei: 10 cm és 14 cm a két oldal.

2012. okt. 20. 22:12
 4/10 anonim válasza:
Van két magasságvonala, de azok egyenlő hosszúak, bocs ha félreérthetően fogalmaztam. (1. válaszoló)
2012. okt. 20. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Valami félreértés van.

Ha egyenlő hosszúak, akkor az már rombusz.

2012. okt. 20. 22:23
 6/10 anonim válasza:

Én így gondoltam 2 két egyenlő magasságvonalat:

[link]


(a két m-mel jelölt)

2012. okt. 20. 22:33
 7/10 anonim válasza:
Gondolom te úgy értetted, hogy ha oldalára fordítjuk akkor új magasság keletkezik.
2012. okt. 20. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a feladat erről szólt eredetileg:

[link]

Te megint rombuszt rajzoltál a küldött ábrán.

2012. okt. 20. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:

És az eredeti feladatnak ez a megoldása:

[link]

Az viszont "jó kérdés" lenne, hogy miért kaptál ugyanilyen eredményeket?

2012. okt. 20. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Legyen

K = 48 - a kerület

ma/mb = 5/7 = p/q - a magasságok aránya

a, b = ?

*********


K = 2(a + b)

a + b = K/2 = s


A terület kétféleképp

a*ma/2 = b*mb/2

ebből

a/b = mb/ma = q/p


Vagyis van két egyenlet

a + b = s

a/b = q/p


Törtetlenítve

a + b = s

p*a - q*b = 0


Az elsőt q-val szorozva

q*a + q*b = s*q

p*a - q*p = 0


Összeadva

a(p + q)= s*q

ebből


a = s*q/(p + q)

és

b = s*p/(p + q)

===========


DeeDee

*******

2012. okt. 21. 01:36