5 a másodikon * 3*2*5 / 5 a harmadikon* 3 a másodikon =? Valaki segítene?


Már meg van az eredmény,de nem biztos ,hogy jó. 2 jött ki nekem.


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. okt. 23. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd le hogyan csináltad és az eredményt is biggyeszd mögé, azután segítünk.
2012. okt. 23. 12:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy van, hogy a törtvonal előtti kifejezések fent vannak, a törtvonal mögötti kifejezések lent, akkor egyszerűsítéssel, akkor nekem: 2/3 jött ki.
2012. okt. 23. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg nem ártana zárójelezni.
2012. okt. 23. 12:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek zárójelek...
2012. okt. 23. 14:01
 5/6 A kérdező kommentje:

-> 5 a harmadikon*3 a másodikon*2 / 5 a harmadikon * 3 a másodikon = 1 (5 a nulladikon ) * 1 (3 a nulladikon )* 2 = 2


Így jött ki.

2012. okt. 23. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A zárójelezést úgy értette a válaszoló, hogy zárójelekkel különítsd el a törteket egymástól, mert nem egyértelmű hogy mik tartoznak egy törtvonal alá.
2012. okt. 23. 19:13