Egy számtani sorozat első tagja 12. Az első három tag össze 57, mennyi a második és az harmadik tag?
2012. okt. 25. 16:48
 1/1 BKRS ***** válasza:

a1 = 12

a1 + a2 + a3 = 57

3a1 + 3d = 57

3*12 + 3d = 57

3d = 21

d=7

a2 = 12 + 7 = 19

a3 = 19 + 7 = 26

2012. okt. 25. 16:56