Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hol élnek, mivel foglalkoznak...

Hol élnek, mivel foglalkoznak a magyar nyelv rokon nyelveit beszélő népek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Főleg tőlünk észak-keletre élnek. De mégis milyen kérdés, hogy mivel foglalkoznak? A magyarok mivel foglalkoznak?
2012. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem,hanem akik a magyar nyelv rokon nyelveit beszélik
2012. okt. 25. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Felgotam a kérdésed, de Te nem fogod fel a problémámat. Eléggé furcsa kérdés, hogy egy nép mivel foglalkozik. Te tudnál általánosságban válaszolni arra, hogy a magyarok mivel foglalkoznak?
2012. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vogul és osztják (manysi és hanti) nyelvet beszélők Szibériában, a Hanti-Manysi Autonóm Körzetben élnek. A kérdés másik része számomra sem világos.
2012. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a honfoglalás előtti, ősmagyar rokon népekre vonatkozhat a kérdés, ahogy erre az előttem kommentelő is válaszolt, Ők a hantik, manysik, udmurtok, cseremiszek, osztjákok, ha jól írom e népek nevét.

Foglalkozásukra nézve az a jellemző, hogy még mindig nomád pásztorkodó életmódot folytatnak, valóban, mintha megállt volna az idő arrafelé. jurtákban élnek, rideg állattartást folytatnak, rénszarvast tenyésztenek, ha jól tudom, ezek vontatta szánjaikon vándorolnak még ma is.

Éppen e héten, október 24.-én a Duna Tv.-ben délelőtt 11.15 órai kezdettel ment a "A hanti sámán hagyatéka" c. film.

Interneten talán meg tudod nézni, .A beharangozó szövegből idézek Neked:A Kárpát medencétől 4000 km-re titokzatos arcú ázsiai rénszarvaspásztorok élnek: a legközelebbi nyelvrokonaink.Néhány évtizede nyugat-szibériai szülőföldjük alatt irdatlan mennyiségű kőolajat találtak.

Ezzel a hantik sorsa úgy látszik, megpecsételődött..

Eddig az idézet a Színes RTV újságból.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni .

2012. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2012. nov. 1. 21:00
 7/7 Árpi4 válasza:

Hol élnek ?


Jó kérdés, pl. a finnek csak szó és kiejtés átvételek szempontjából tarthatók rokonnak.


Tehát: az obi-ugorok kb. 2500 kilóméterre élnek, az Urál hegységen túl.

Az olaszok, akik az etrusz-latin-germán eredetű nyelvet beszélik, azok 250 km-re élnek magyarországtól.

Lásd: Mario Alinei elmélete.


És ha valaki tanult olaszul, és elgondolkodott már ezeken, az egyetért velem.

2012. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!