Hogyan kell megoldani? (matek)

Egy egyenlő szárú háromszög kerülete 77 cm, szögeinek aránya 1:2:2. Mekkorák a háromszög oldalai? Mekkora a háromszög területe?
2012. okt. 27. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

1+2+2 = 5 vagyis egy egység az 180/5 = 36 innen az alappal szemközti szög 36 fokos, az alapon levő szögek pedig 72 fokosak.

a+2b = 77

innen én trigonometriával csinálnám, ha már tanultátok, vagyis behúznám a magasságot, így lesz 2 db derékszögű, ahol m befogó, a/2 befogó, b átfogó, innen felírom az egyik szögre:

cos 72 = (a/2)/b

cos 72-t ki lehet számolni, innen van 2 egyenleted, 2 ismeretlened, minden első fokú, vagiys csak be kell helyettesítgetni, m is meghatározható így, aztán meg a terület is csont nélkül.

2012. okt. 27. 15:37