Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell egy egy sajtóhírt...

Hogyan kell egy egy sajtóhírt rádiós hírré alakítani? Mi a különbség a rádiós és a sajtóhír között?

Figyelt kérdés

Több ilyen átalakítást kéne végeznem,de nem tudom,hogy hogyan kéne elkezdenem,azaz mivé formáljam át.


Itt egy példa :

A RÁDIÓKABARÉ kiegyensúlyozottságával kapcsolatban szinte valamennyi elnökségi tag alapvető fenntartását fogalmazta meg a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumának tegnapi elnökségi ülésén.


Na ezt hogyan alakítsam át rádiós hírré? Egyáltalán milyen egy rádiós hír,ha ilyen a sajtóhír.Számomra tökre nincs semmi különbség.



#hír-műfaj-rádiós-sajtó
2012. okt. 28. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is a neten keresgéltem, mert érdekes a téma.

Azt találtam, hogy a sajtóközleménynek eléggé kötött formája van, áll: címből, alcímből, lead-ből, ami bevezetést jelent, és törzsből.

Ahogy a megadott példát olvastam, eléggé bonyolult a megfogalmazása ennek a hírnek.

Csak saját kútfőből úgy gondolom, a rádióhírnek rövidebbnek, tömörebbnek, szóban sokkal közérthetőbbnek kell lennie.

Talán így fogalmaznám át:


A Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriuma tegnap elnökségi ülést tartott.

A tagok a Rádiókabaré kiegyensúlyozottságával kapcsolatban felmerült alapvető fenntartásukat fogalmazták meg.

Talán, még ennél egyszerűbben is lehetne.

2012. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Látom, még más nem válaszolt, egy-két gondolat a témához.

Azt is megfigyeltem a rádióban, tv-ben elhangzó híreknél, hogy ha pl. egy katasztrófáról, földrengésről, repülőszerencsétlenségről tudósítanak, akkor kezdik mindig a helyszínnel, időponttal, majd a végén ezt újra megismétlik.

Az lehet a magyarázata, hogy esetleg a hallgató, néző nem elejétől követi az adást, közben kapcsolódik be, nem tudja, hol történt a baleset, stb, tehát jó, ha ez a fontos közlemény a végén még egyszer szerepel.

Szerintem azért fontos a rádióban a híreket tömören, rövid mondatokban fogalmazni inkább, mert háttér-rádiózásról van szó általában, közben mást is csinál az ember, tehát jobb, közérthetőbb, célzottan a fontos eseményre vonatkozó utalás.

Az újságot olvasva, ha valamit nem értünk, nem tudjuk értelmezni, visszamehetünk a mondat elejére, hogy újra "nekifussunk" a szövegnek.

2012. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen,lájkoltam mindkét hozzászólásodat :)
2012. okt. 29. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!