Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok olvasónapló-kér...

Maglódi Dániel kérdése:

Egri csillagok olvasónapló-kérdések?

Figyelt kérdés

nyár elején elolvastam az Egri csillagokat. A könyvet elvesztettem, és most nem tudom a választ pár kérdésre:

3.Kik és miért vesznek álruhát magukra a regényben?

4.Ismertesd röviden a váralaprajz és a török drágaköves gyűrű történetét!(mikor, kinél bukkan fel,kihez kerül, hogyan használják fel)

Gyorsan kellene! A jegyem forog kockán! Köszönöm! Értelmes válaszokat kérek!



#jegy #csillag #egér #olvasónapló #Dancaking #jegyem
2012. okt. 31. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hűha ! Ma már segítettem egy olvasónaplóban, teljesen más kérdések voltak persze. Na mindegy.

3. olasz énekeseknek öltöznek, vándormuzsikusoknak, Gergely, Cecey Éva, Török Jancsi, Matyi a kocsis, Mekcsey

Azért indulnak el Konstantinápolyba, hogy kiszabadítsák Török Bálintot, akit a Héttoronyban őriznek a török fővárosban.

Kétszer is bejutnak a szigorúan őrzött várba, de nem sikerül a tervük. /A regény A rab oroszlán fejezetében találod/

4. Váralaprajz: Gergely a robbantás,/ merénylet kísérlet a szultán ellen/ után fogságba kerül. Itt Hajván-tól kapja meg a magyar várak alaprajzait ábrázoló pergameneket.Ruhája zsebébe teszi azokat.

Sopronban bukkannak fel újra, amikor Cecey Éva férfiruhában elindul kisfia elrablása miatt Egerbe.

Férje régi ruhájának zsebében találják meg a diákkal, és megismerik rajta Eger alaprajzát is, ennek segítségével találják meg a titkos alagutat, melyen Éva bejut a várba, a diák meghal.

A török drágaköves gyűrű története:

A talizmán Jumurdzsák, török janicsár tulajdona, tőle veszi el Gábor pap, amikor meghagyja életét, de legnagyobb kincsétől megfosztja.

A paptól a gyűrű Gergelyhez kerül.

Jumurdzsák több kísérletet tesz az amulett visszaszerzésére, a Konstantinápolyba vezető úton is megpróbálja megöletni, és megszerezni tőle a kincsét. Sikertelenül.

Ezután a török Sopronba megy, itt Évával találkozik, aki először gyanútlanul elárulja, hogy a török gyűrű férjénél van, aki Egerben várja az ostromot.

Jumurdzsák elrabolja Gergelyék kisfiát, 6 éves, az ő életéért cserébe akarja megkapni a gyűrűt.

A várhoz megy, és bekiabálja, hogy a talizmánját akarja, és akkor odaadja a gyermeket, bizonyítékul a kisfiú kardját is bedobják a várba, amit az apa megismer.

A cserére nem kerül sor, a gyermek megszökik a töröktől.

A harcok végén egy török asszony hozza a várhoz, és a saját kisfiát kéri érte. A két anya boldogan kapja vissza gyermekét.

A harcokban a félszemű janicsár életét veszti, így az amulett sohasem kerül vissza hozzá.

2012. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2012. nov. 1. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem, jó tanulást, jó pihenést kívánok, szia!
2012. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!