Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szophoklész:Antigoné tartalma?...

Szophoklész:Antigoné tartalma? Egyszerűen nem értem.

Figyelt kérdés
Ötös tanuló vagyok, de egyszerűen nem tudom értelmezni a mondatokat. Érthetetlen. Légyszi le tudná valaki írni a tartalmát?

2012. nov. 3. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2012. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Ha ötös tanuló vagy és nem érted, az csodálatosan igazolja a PISA-felmérések eredményeit a magyar iskolások szövegértési kompetenciájáról. Akárcsak a bibliográfiai, valamint a digitális analfabétizmusról szóló felméréseket az információkeresés tekintetében.
2012. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hatodik osztályban ötös tanuló.
2012. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Hát ez valahogy arról szól, hogy elvakult dühvel nem szabad ítélkezni, sőt az istenek törvényeit sem szabad megszegni még a királynak sem, mert isten megbünteti őt is. (Antigóné a testvére holttestét szeretné eltemetni , de a király nem engedi)

Ki is hal az egész családja. Antigonén kívül nem tudnám idézni a neveket, mert elég nehéz megjegyezni őket . de a könyvből kimásolhatod.

2012. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, hogy az Anyegin rajtam is kifogott. Borzasztó egy írás a nyelvezetével együtt, hiába olvastam el, az ég világon semmi nem maradt meg.


Igaz már jó pár év eltelt az érettségim óta, de szerintem elég jó volt mindig is a szövegértésem. Mindenkinek becsúszhat egy-egy ilyesmi...

Az Antigonéban a kardalokat kell vagy átugrani vagy nagyon odafigyelni a többi rész sokkal emészthetőbb.

2012. nov. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hatodik osztályban ötös tanuló."

Az Antigoné 9.-es tananyag.

2012. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De olykor átcsúszik 10.-be.
2012. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a tanterv hülyesége az Antigonéval kezdeni a középiskolát. Kilencedikben vannak a legnehezebb olvasmányok, pedig szerintem először inkább meg kellene szerettetni a diákokkal az olvasást, de ezzel nem lehet. Nyugi, én sem értettem az Antigonét. Azt javaslom, hogy ne görcsölj rajta, hanem olvasd el rövidítve, amit fentebb linkelt valaki.
2012. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat:)
2012. nov. 4. 13:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Épp azért mondom.
2012. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!