Egy üzletbe 15,6 t áru érkezett. A fuvarköltség 100 kg-onként 90 Ft volt.
-Hány t árut szállított volna az a fuvarozó ugyanezért a szállítási költségért, aki 100 kg áru szállításáért 75 kg-ot kért volna csak?
-Mennyi lenne a 100 kg árura eső fuvarköltség, ha ugyanezért az árért 20 t árut szállítottak volna?
2012. nov. 4. 15:21
1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, 75 Ft-ot*
2012. nov. 4. 15:22
2/3 anonim válasza:
Az alap szállítási költség:
156*90=14040 Ft
Az első kérdés:
10x*75=14040 Ft
x=18,72 tonna árút szállított volna.
A második kérdés:
200*x=14040
x=70.2 Ft
Megj.:(A 156, 10x és 200 azért ezek az értékek, mert 15,6 tonna az 15600 kg, ezt osztjuk 100-al, az lesz 156kg, tehát ennyiszer 100kg-ot szállítottak)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. nov. 7. 04:53