Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok valami ötletet adni?...

Mela96 kérdése:

Tudnátok valami ötletet adni? Holnapra írnom kell egy fogalmazást töriből. A történet eleje meg van adva, az pedig a következő (E/1-be kell írni) :

Figyelt kérdés
Miután a kádészi csata elveszett menekülni kellett és senkiben sem lehetett megbízni. Elég horrort láttam már a háborúban, miközben a szíriai sivatagban sétálok látok néhány figurát, napok óta nem ettem már, nem tudom igazi-e vagy sem, ez az egyetlen esélyem h túléljem. Megközelítem a figurákat, amikor rájövök, hogy : . Nagyon megköszönném, ha adnátok jó ötleteket, hogy mit írjak, sajnos nem jut eszembe semmi használható.
2012. nov. 4. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

hogy a csatában elesett halott emberek egymásra halmozott tetemeivel állok szemben.

A mezőn mindenfelé a harci szekerek maradványai hevernek, elpusztult lovak tetemei között vezet az utam.

Egy-egy haldokló nyögése még hallatszik, ők a keselyűk martalékai lesznek biztosan.

Vizet kell találnom, ez zakatol csak a fejemben.

Ahogy a forróságban egyre mélyebben hatolok a sivatagba,egy eldobott bőrkulacsra leszek figyelmes.Elvesztette valaki menekülés közben. Szerencsém van, a víz állott, meleg, de mégis csak víz.Mohón kortyolok belőle, de nem szabad meginnom az egészet, tartalékolnom kell, amíg az enyéimre találok.

Ramszesz biztosan kerestetni fog, első hadvezére vagyok, nem hagy itt. Már ki is adta a parancsot, kutassák fel utánam a harcmezőt- gondolom magamat nyugtatva.

5 éve ül Egyiptom trónján, azóta hűséges alattvalója, a harcokban tanácsadója, társa vagyok. A távolból ismerős zajra leszek figyelmes.

A harci szekér jellegzetes kattogása ez, az ostorpattogás is hallatszik már.Azért egy hatalmas pajzs fedezékébe húzódom, nem tudhatom, az ellenséges hettiták szekere közeledik-e ? Ők is keresgélhetnek még magas rangú tisztjeik után, vagy netán az ellenfél szintén kimagasló vezéreit akarják foglyul ejteni.

De a harci szekéren Ramszesz ismerős lobogója leng, a mellette vágtató lovasokban is felismerem bajtársaimat.

Előugrom fedezékemből, ruhám szakadt, arcom véres verejtéktől szennyezett, de felismernek.

Megmenekültem. A szekér már a fáraóhoz repít, az ő sátrában étel-ital, és fürdő vár, az oázisban már minden kényelem segít a túlélésben. A látott, és átélt borzalmakat azonban sokáig nem felejtem.Nem tudom, elég-e ennyi, ez jutott eszembe, ha kevés, biztosan ki tudod még egészíteni, színezni a történetet.

Jó munkát !

2012. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm.
2012. nov. 4. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem, remélem, jó lesz !
2012. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!