Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesírás szempontjából...

Helyesírás szempontjából helyes-e ez a szövegrészlet?

Figyelt kérdés
"Olyan nagy kérdésekkel foglalkoztak, melyekre nincs általánosan elfogadott válasz. Például: Mi az élet értelme? Mi a halál?" Ezen kívül, kapcsolódó kérdésem, ha novellából idézek egy fogalmazásban, akkor kettőspont után simán idézőjel pl.: A főhős magára utalt lény, hiába vannak utastársai: ,, a megkönnyebbülés sóhajával köszöntötték volna, ha lezuhanok " . (Nem vagyok jó helyesíró sajnos.)

2012. nov. 6. 17:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Főleg a kis- és nagybetűkre vagyok kíváncsi vagy a vesszőkre esetleg.
2012. nov. 6. 17:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb helyesíró vagy, mint akik ide irkálnak...helyes a szöveg.
2012. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem nem lesz ellenvetés :) .
2012. nov. 6. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha idézet jön a kettőspont után,és az egy teljes mondat,azt gondolom lehet nagybetűvel kezdeni.

A kettőspont is lehet probléma azért.Akkor írjuk nagybetűvel a kettőspont után következő szöveget, ha az egy cím például,én itt úgy értelmezem, hogy ezek címek,így van?

2012. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, ez az akar lenni, hogy milyen kérdésekkel foglalkoztak a művészek, szóval a nagybetű a legfőbb kérdés, az idézőjelben a kettőspont utáni rész, a zuhanásos, azt azért írtam kicsivel, mert a szövegben is kisbetű, mert a mondat közepe.
2012. nov. 6. 18:11
 6/9 macintosh válasza:
Ne aggódj csak apró eltérések lehetnek a szövegben ami vitára adhat okot, de ezek szubjektív dologok szerintem. Végre egy fiatal, aki tud és akar helyesen írni!
2012. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 torrent.neked válasza:

Komoly gond tényleg nincs, de azért én is ideöntöm az "okoskodásaimat", ha már ez a feladat... :-)

(Bár nyilván már okafogyott, de nem tudom visszatartani, meg nem is egészséges. :-)


A "melyekre" helyett azt írnám, hogy "amelyekre", bár a "melyekre" sem hibás, de kicsit irodalmias;


a kisbetű/nagybetű mindenhol jónak tűnik;


a szóközökkel vannak gondok: idézőjelen belülre (tehát a nyitó után, illetve a záró előtt) nem kell,

és a pont előtt sem kell;


a vesszőkkel sincs nagy gond (de a pl. elé is köllene vessző, bár az csak a kérdés megfogalmazásának a része volt :-);


az idézőjelek meg ugye „így” néznek ki, nem "így", de tudom, hogy ezt nehéz kivitelezni egy webes szövegdobozban az alsó 99 és felső 99 alakút. :-)


BM


Ui.: erzsimama nem kérte, hogy vele is kötözködjek :-), de a vesszők és a pontok után tessék szíves lenni szóközt tenni!

macintoshsal pedig nem értek egyet abban, hogy ezek "szubjektív dolgok".

2013. jan. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első kettőspont után kisbetű kell: „Például: mi az élet értelme?”


További észrevételek: az „Ezenkívül” egybeírandó, utána nem kell vessző.


Az idézet akkor kezdődik nagybetűvel, ha teljes mondatot citálsz, ilyenkor az idézetnek megfelelő írásjelet teszed ki a mondat végére, és utána a záró idézőjelet (alt+0148). Ha a mondatnak csak egy részét idézed, akkor kisbetűvel indítasz, és a záró idézőjel után teszed ki az írásjelet.


Egyébként általánosságban jó a helyesírásod, és örömteli, hogy odafigyelsz rá és még többet akarsz tudni róla.

2013. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 6. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!