Aki jó matekban segít?

Figyelt kérdés

Az 1, 3, 5, 7 számjegyekből hány négyjegyű szám írható föl, ha

a) minden számjegy csak egyszer fordulhat elő

b) a szájegyek többször előfordulhatnak

c) az a) illetve a b) feladatban kapott számok közül hány osztható

1. 3-mal? 2. 4-gyel? 3. 5-tel? 4. 9-cel? 5. 15-tel?

Az a) es a b) rezse meg van, mert az volt a hazi viszont azt mondta a tanar, hogy a c)-t ha valaki megcsinalja kap egy otost, es nekem az most jol jonne, szoval aki meg tudja csinalni, szivesen varom a valaszokat!:))))


2012. nov. 7. 20:28
 1/2 anonim válasza:

3 mal oszthatóság szabálya, hogy a tagok összeadva oszthatóak hárommal. Ezek a tagok összege 16, vagyis nem osztható 3 mal.

9 cel való oszthatóság ugyanaz, tagok összege osztható legyen 9 cel. A tagok összege nem osztható 9 cel.

4 gyel oszthatóság szabálya, hogy csak az utolsó két jegyet figyelembe véve osztható legyen 4 gyel...csak páratlan szám van, élből nem osztható 4 gyel.

15 tel való oszthatóság pedig az, hogy 3 mal és 5 tel is osztható legyen. 5 tel az osztható, aminek az utolsó jegye 0 vagy 5...de hát ez hárommal nem osztható, szóval 15 tel sem.


elvileg ennyi, ha tévedtem, valaki jön és kijavít.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

ja bocs, ez akkor érvényes, ha csak az "a" feladat megoldásait vesszük. Ha a "b" t is, akkor változik a helyzet a 3 mal, 9 cel és 15 tel való oszthatósággal kapcsolatban. De szerintem ezt már magadtól is ki tudod találni a szabályok alapján. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!