Nevezetes szorzat alkalmazása törtekre. Egy problémám van, valaki megmagyarázná?


Szóval:

(1/2*x+2/3*y)^2 Felírjuk az azonossághoz híven és: 1/4*x^2 (ez ok) + 2/3*xy + 4/9^2 A két tag kétszeres szorzatát nem értem. Hogyan lesz 2/3*xy?


2009. aug. 13. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A kétszeres szorzat:

2 * 1/2x * 2/3y = 4/6xy

Ez egyszerűsítve lesz 2/3xy


-falcon-

2009. aug. 13. 22:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Az azonosságban 2*a*b van.

Az "a" értéke 1/2*x

A "b" értéke pedig 2/3*y


2*1/2*2/3*x*y = 4/6*x*y = 2/3*x*y, azaz egyszerűsítették a kapott törtet.

2009. aug. 13. 22:11