Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német házi! Modalverb. Egy-két...

Német házi! Modalverb. Egy-két mondatba nem tudom, hogy melyik kell. Némelyiknél másodlagos jelentést kell nézni? Azt is írjátok, meg hogy miért az a válasz.

Figyelt kérdés

... es auch so warm sein, ich ziehe meine neue Jacke an (mag/müsste/möchte/muss ém a muss-t gondolom)

Wir hätten nicht so schnell gehen..., jetzt sind wir außer Atem(mögen/können/sollen/wollen szerintem sollen)

Die Mutter meinte, erholen... sie sich jetzt nicht(solltest, willst, möge, dürftest fogalmam nincs melyik)

Er teilte uns mit, dass er uns zu besuchen... (möchte, wollte, soll, wünscht szerintem wünscht)

Man sagt, dass ihr Flugzeug schon ...(landen sollen hatte, hatte gelandet sollen, soll gelandet haben, gelandet sein soll szerintem 2.)


2012. nov. 13. 16:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!